5 התבלינים המובילים שכל שף צריך להכיר

חדשים בבישול הביתי? אם כן, אל תדאגו. כל אחד יכול להתחיל ללמוד להכין מאכלים מדהימים ולא משנה כמה מאוחר מתחילים. אחד הדברים הראשונים שעליכם ללמוד על בישול טוב הוא תיבול האוכל שלכם. אלה 10 התבלינים המובילים שכל שף צריך להכיר. אמנם מלח הוא עובדה גמורה, אך בהחלט ישנם תבלינים שתוכלו להוסיף לכל מנה שתהפוך אותה לטובה פי 10.

 

בחלק הראשון הזה של סדרת מאמרים בשני חלקים, תוכלו ללמוד על חמשת התבלינים הנפוצים ביותר במנות רבות (שאינם רק מלח)!

 

חלק 1: התבלינים הבסיסיים שתוכלו לכלול בכל מנה

יסודות הטעם הטוב

1. אבקת שום

הנשק הסודי לרוב המנות – בין אם אתם מבשלים מטבח אמריקאי, איטלקי, אסייתי או כל סוג אחר – הוא שום. שום הוא תבלין שנמצא כמעט בכל מקום בעולם. למרות הריח שהוא משאיר בפה, לרוב האנשים לא אכפת שיש שום במנות שלהם, כל עוד משתמשים בו במתינות. הוא מלוח, תכליתי וטעים להפליא.

 

אבקת שום היא צורה מרוכזת המדגישה את הטעם המלוח העיקרי של שום בצורת אבקה. זה משתלב היטב במנות שבהן אינכם רוצים להוסיף שיני שום שלמות כגון מרק או עוף מטוגן. ניתן להשתמש באבקת שום לצד שום טרי כדי להוסיף למנה רק עוד קצת מטעמו.

2. אבקת בצל

בצל ושום כמעט תמיד הולכים יחד בכל מנה. הדרך הטובה ביותר לתאר את הטעם המלוח של הבצל היא שהוא דומה לשום עם רמז למתיקות. אבקת בצל, בדומה לאבקת שום, מוסיפה טעם בצלי נחמד למנות שלא יכולות להכיל לבצל שלם.

 

מנחי הטעם

3. אבקת ג'ינג'ר

ג'ינג'ר הוא טעם מעניין שיכול להשתלט מדי אם לא משתמשים בו בכמות הנכונה. יש הרבה יתרונות בריאותיים המגיעים עם צריכת ג'ינג'ר. מבחינת הטעם, זהו שורש שלעתים קרובות יכול לנטרל אוכל ריחני חזק, מה שהופך אותו לנהדר במאכלי ים. הוספת אבקת ג'ינג'ר דומה למה שעושה ג'ינג'ר טרי למעט העובדה שהטעם של הג'ינג'ר מגיע חזק יותר, ולכן משתמשים בו בצורה מתונה.

4. פלפל

אה פלפל, בן זוגו הקבוע של המלח. פלפל מגיע למעשה במגוון תבלינים: לבן, שחור, אדום, ירוק ועוד. לפעמים מנות זקוקות למעט פלפל, שאיכשהו מוסיף עומק למנה, אם היה חסר להן.

 

מתוק כמו …

5. קינמון

קינמון הוא התבלין הטוב ביותר לקינוחים מתוקים במטבח. יש לו טעם מובהק שפשוט מחזיר כל כך הרבה זיכרונות מחממי לב ממאפים ביתיים. קינמון הוא גם תכליתי, ומופיע במנות מלוחות רבות שזקוקות למתיקות כדי לאזן אותן.

סיכום

שפים פרטיים שאפתניים יודעים שהדרך הטובה ביותר להכניס טעם לכל מנה היא לא לפחד משימוש בתבלינים. חמשת התבלינים לעיל נפוצים בקרב מנות מכל סוג שהוא. הם הולכים טוב עם כל דבר כמעט. כדי להיות קצת יותר סקרנים במטבח, עיינו בחלק השני בסדרת המאמרים הזו!

 

האם אתם רוצים להעלות את הכישורים שלכם כטבחים ביתיים? צרו איתנו קשר עוד היום!