מטבחים בסגנונות כפריים

Bookmark and Share

המטבחים הכפריים מושפעים מעיצובים הבאים מאזורים שונים בעולם: חבל טוסקנה, צרפת, אנגליה ואמריקה. כללי העיצוב השונים הם בהתאם לצרכים שנדרשו במסגרת התרבותית ממנה באו.

על מנת להשלים כל רעיון עיצובי בשלמותו , נציין בהמשך כל סגנון ואפיונו.

המטבח הטוקסני כפריות וחמימות ביתית. מטבחים אלו נחשבו ללב הבית ולכן מוקם בהם תנור אפיה גדול, אשר שימש גם לחימום בחורף. על פי רוב היה מטבח זה גדול מאוד ובמרכזו הוצב שולחן ארוך וכבד עשוי עץ ואליו היו מחוברים ספסלי עץ. מאוחר יותר הוחלפו הספסלים בכיסאות עץ כבדים או קלים שמשענתם משולבת במקלעת חבלים . על השולחן נהגו להכין את כל האוכל. את הרצפה ריצפו במרצפות טרה-קוטה בצבעי האדמה והוסיפו במראם השחוק מראה שורשי.

הקירות נצבעו בצבעים בהירים, לעומת הארונות הכהים והכבדים. הארונות היו ללא דלתות בדרך כלל, עם מדפים פתוחים והכלים נראו ונתלו על הקיר לדקורציה. קורות העץ הכבדים בתקרה ובמסגרת הארונות השלימו גם הם את המראה.

המטבח הצרפתי בדומה למטבח הטוסקני, גם המטבח הצרפתי ניחן במקומות אחסון רבים. השולחן גם הוא גדול ומעץ כבד וכסאות דומים. מטבחים אלו שמשו לבישול, אפיה ואכילה וגם בהם עמד תנור גדול. היין כמובן קיבל מקום כבוד ובולט במטבח הצרפתי ואוחסן במדפים מיוחדים.

המטבח האמריקאי המטבחים האמריקאים בסגנון הכפרי שלהם, מתאפיינים על טהרת העץ הטבעי . הרצפה מרוצפת בעץ, הארונות, המדפים, השולחן והכיסאות גם הם מעץ טבעי. גם כאן הכלים חשופים לעין. המאפיין מטבחים אלו בעיקר הוא השילוב בין מכשירי החשמל היוקרתיים והמודרני לבין הסגנון הכפרי של פעם.{לימים הוטבע סגנון זה גם בארצנו, והמראה של המטבח האמריקאי נראה כמעט בכל בית ישראלי ונחשב ליוקרתי במיוחד . בשנות ה-80 החל מראה זה של עץ להימאס על האמריקאי הממוצע והם עברו לסגנון המודרני המאופיין היום – פורמייקה על כל גווניה}

המטבח האנגלי המטבח האנגלי מאופיין בחגיגיות מהודרת. המטבח מכיל ארונות ויטרינה ויחידות פתוחות מעוטרות המאחסנות בתוכן כלי פורצלן וקריסטל. את מראה המטבח מעטרת במרכז מנורת שנדליר יפיפייה . בעבר המטבח כלל בתוכו שולחן עץ מפואר. עם הזמן נוצרה הפרדה מוחלטת בין המטבח לחדר האוכל שהפך לבעל חלל סגור משלו. עם השולחן עברו כל האלמנטים הדקורטיביים וגודלו של המטבח הצטמצם. האנגלים מייחסים ערכיות רבה לזמן הארוחה ומכאן משתקפת ייחודיותו של הסגנון.
המטבחים הכפריים מושפעים מעיצובים הבאים מאזורים שונים בעולם: חבל טוסקנה, צרפת, אנגליה ואמריקה. כללי העיצוב השונים הם בהתאם לצרכים שנדרשו במסגרת התרבותית ממנה באו. על מנת להשלים כל רעיון עיצובי בשלמותו , נציין בהמשך כל סגנון ואפיונו.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר