כיצד לטפל ולשמור על המטבח לטובת הארכת ימיו?

Bookmark and Share

מטבח הוא החלק הפעיל ביותר בבית, אם תעצרו לחשוב על זה לרגע- אין עוד חדר שמאחסן בו כל כך הרבה סוגים שונים של חומרים, פעילויות קירור וחימום, אחסון לטווח ארוך ואחסון לטווח קצר, אדים וכתמים.

ניקיון ושימור המטבח חשוב במיוחד בגלל שמטבחים היום מעוצבים אישית, תוך שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר כדי להגיע לשלמות בביצוע ותכנון מדוקדק החל משלב הכיריים ועד לבחירת הסכו"ם. זה טבעי שאחרי כל כך הרבה הוצאת אנרגיה וכסף רב יש רצון עז שההשקעה תאריך ימים, להלן כמה נקודות חשובות שיוסיפו למטבח מראה חדש ושנים של אפקטיביות.

מחזור הניקוי החודשי

לשמור על מטבח נקי זו לא פעולה חד פעמית מן הסתם, זה לא אומר שכל שבוע צריך להפשיר את המקפיא, אבל כן חשוב לקבוע תאריכים ספציפיים לניקיונות שדרושים לשימור כלי המטבח. יום שבת או ראשון למשל אלו ימים מועדפים לניקוי כללי של הכיריים והתנור- מכיוון שנעשה בהם שימוש לאורך כל השבוע, ובמיוחד בהכנות לארוחת שישי, לכן כדאי לנקות מדי שבוע ובצורה יעילה. ארונות מטבח שומרים על בידוד פנימי ולכן ניקוי פנימי אפשר לעשות רק פעם בחודש, לעומת זאת ניקוי חיצוני של ארונות המטבח ומדפים זו פעולה שבועית (העוזרת בהחלט יכולה לסייע) שכדאי לעשות בשימוש בחומרי ניקוי התואמים את סוג חומר הגלם- עץ, אבנים שונות, מתכות (לכל חומר גלם למטבחים ישנם חומרי ניקוי מתאימים שנועדו ספציפית לשימוש במטבח)

ניקוי ושימור נכון של מתכות במטבח

הדבר הראשון במטבח שצובר כתמים, אבנית ושומנים בעת מגע של מים, הם כל אביזרי המתכת שקיימים במטבח. לשמירה על מראה מבריק ונקי אפשר למרוח שכבה דקה של וקס למכוניות, להמתין כמה דקות (10-5) ולהסיר עם מטלית לחה, פעולה זו היא לא רק אסתטית אלא גם מונעת משומנים להידבק למתכת. אפשר לעשות זאת על הכיריים, תנור, כיור, ברזים, מדיח, מקרר (אם הוא מצופה מתכת חיצונית) ושאר כלי המתכת. חשוב לשים לב לא להשתמש בסקוטצ'ים לשטיפת כלים גם במקרה של כתמים עיקשים מכיוון שהם פוגמים באיכות המתכת ושורטים אותה.

מוצרי חשמל לבישול

יש מוצרי חשמל שיש להם מקום קבוע במטבח כמו מיקרוגל, קומקום, טוסטר, מכונת קפה וכן הלאה ולעומת זאת יש מוצרי חשמל שצריך להרכיב כל פעם מחדש על השיש. בכל אופן מוצרי חשמל במטבח תמיד מבודדים מנוזלים אבל כן חשופים לשומנים ולכלוך. הדרך היעילה לניקוי מוצרי חשמל היא פירוק המרכיבים לתוך המדיח להדחה קצרה, וניקיון האבק והכתמים מהמכשיר עם מטלית שאינה שורטת. באופן כללי תמיד עדיף כבר בשלב תכנון המטבח לזכור את עניין השימור והניקוי ולהשאיר מקום חיצוני למכשירי חשמל כך שיהיה קל לשלוף ולנקות סביבם.

טיפים לניקוי נכון

בניקוי הכיריים והתנור יש כתמים קצת יותר 'עיקשים' ובכל זאת, מוטב לא להשתמש בכל מסיר שומנים מכיוון שחלקם מזיקים לשכבת האלומיניום. בשלב הראשון יש לפרק את כל חלקי ה'פנים' (מדפים פנימיים, מעמדי סירים) ולשים בשקית (או בכיור אטום) עם כוס חומץ וסבון כלים למשך הלילה, בבוקר כבר ניתן לשטוף בקלות את כל השומנים ולנגב את הכתמים שנשארו. באותו זמן אפשר לנקות בעזרת מסיר שומנים מיוחד למטבח, או בשיטה טבעית של סודה לשתייה עם חומץ ומלח (עיסה טבעית שצריך לערבב לפני השימוש) ובשימוש בספוג רך שלא ישרוט את המשטחים. טיפ נוסף ויעיל לשמירה על אריכות ימים של ארונות המטבח הוא שימון עדין של חיבורי המתכת לאחר ניקוי מהצטברות של חומרים, זאת בגלל שהצירים נוטים לספוג שומנים שמזיקים ויוצרים חלודה.

ארגון נכון מוסיף המון

ארגון נכון של ארונות המטבח מונע הצטברות של לכלוך, פינות נידחות נסתרות מהעין ומוסיף נוחות וזמן. טיפ נחמד הוא להתקין עם בורג פשוט מתלה על גבי דלת ארון הסירים ועליו להניח מכסים כך שבארון עצמו מסודרים רק הסירים לפי גודל- פשוט, קל לביצוע ונוח. בתחתית מדף/ מגירת התבלינים מומלץ להניח משטח פלסטיק או מפית בד חד פעמים ככה שניתן פשוט לשלוף הכול בפעם אחת, לנקות את הלכלוך שהצטבר ולהחזיר, בלי להתעסק עם לכלוך שנתקע בצדדים או כתמים של תבלינים.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר