מטבח עושים אצל נגר או בחברה גדולה ומוכרת?

Bookmark and Share

בחירת המטבח טומנת בחובה שיקולים רבים, כאשר העיקרי ביניהם הוא היכן לבצע את ההזמנה, האם אצל נגר או אצל חברה גדולה? אולי לא נוכל לספק לכם תשובה מוחלטת, אך כן נוכל לתת כמה נקודות למחשבה.

אנשים רבים אשר עומדים לפני קניית מטבח, מתחבטים בשאלה: מה עדיף – לקנות את המטבח אצל חברה גדולה ומוכרת או אצל נגר מקצועי? ואכן מדובר בשאלה מורכבת אשר דורשת בחינה מעמיקה. מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מן האפשרויות? והאם ניתן להגדיר אפשרות אחת כיותר טובה ביחס לשנייה?

רמת הגימור ומידת המקצועיות

נתחיל בהתחלה. אחת הסוגיות היותר מטרידות היא רמת הגימור הסופית של המטבח ומידת המקצועיות של היצרן. היתרונות של חברת מטבחים גדולה, ששמה הולך לפניה בתחום זה, באים לכדי ביטוי באמצעים הרבים שעומדים לראשותה. לחברה גדולה יהיו מכונות חדישות ומפעלי ייצור גדולים מה שמשפיע באופן ניכר על מידת הדיוק ועל הגימור הסופי. לנגר, מקצועי עד כמה שיהיה, סביר כי אין לו מקום לכל הציוד הדרוש כדי לייצר רמת גימור גבוהה וישנן פעולות אותן הוא מבצע באופן ידני, מה שעלול להשפיע על מידת הדיוק. עם זאת גם לחברה גדולה יש חסרונות והם באים לכדי ביטוי בכך שמדובר במטבחים מפס ייצור המוני ולא במטבחים שנעשו בעבודת יד וכוללים טאץ' אישי.

מידת ההתאמה האישית

על המטבח להתאים הן לחלל בו הוא נמצא והן לצרכים האישיים של כל משפחה. מי יספק את מידת ההתאמה הטובה ביותר, זהו גם שיקול שיש לקחת בחשבון. לרוב, לחברות הגדולות ישנם מטבחים מוכנים, אותן הן מציגות באולמות התצוגה. אל האולם, מומלץ להגיע כבר עם כל המידות, על מנת לזכות למידת ההתאמה הנחוצה ולקחת בחשבון שישנם מטבחים אשר לא יספקו את המענה הנכון לחלל כתוצאה מכך. לעומת זאת, נגר מקצועי מגיע ישירות עד הבית, מבצע מדידות ובהתאם להן מתכנן ובונה את המטבח, תוך שהוא לוקח בחשבון את מאפייני החלל ומקפיד על מידת התאמה גבוהה ועל ביצוע עיצובים מיוחדים על פי דרישה. זה המקום לציין, שישנן גם חברות מטבחים גדולות אשר מציעות גם הן שירות בהתאמה אישית לצד מטבחים מעוצבים שכבר מוכנים.

אפשרויות הבחירה

כאשר אנו מגיעים לבחור מטבח אנו רוצים שיהיה מוצג לפנינו מבחר גדול מן המוכן, או שאנו מעוניינים להסתמך על עבודות קודמות ועל מבחר קטן? שאלה זו צריכה להישאל לפני שבוחרים באחת מן האפשרויות. חברה גדולה ומוכרת תציג לפניכם מגוון רחב של דגמים וסגנונות מהם תוכלו לבחור, רק כדי לסבר את האוזן – כל מטבח כולל שלל של אפשרויות הרכבה ועיצוב החל מדלתות בסוגים שונים ועד לידיות מגוונות. במידה ורוצים חומר גלם שלא קיים באולם התצוגה, ניתן להזמין אותו מהמפעל בהזמנה מיוחדת ולבנות את המטבח העונה על ההעדפות האישיות. לעומת זאת, מטבח אצל נגר כולל את האפשרויות הקיימות ותו לא, אין מפעל מרכזי ובו דגמים רבים, אין אלפי עובדים שרק מחכים לתת שירות ואין את האפשרות לראות דוגמאות לעבודות קודמות, אלא אם רוצים להסתמך על תמונות או לבקר בבתים של לקוחות.

טיב השירות

בעולם הצרכנות כמו בעולם הצרכנות שביעות הרצון שלנו נקבעת בהתאם לטיב השירות לו אנו זוכים. מי מבין השניים יוכל לתת לנו את השירות הטוב ביותר? המחשבה הראשונה היא שיהיה זה הנגר. לעומת חברה מקצועית, נגר יהיה הבעלים של עסק קטן יותר וככזה נדמה כי היחס והשירות שיכול לספק לנו יהיו אישיים וחמים, בעוד ששירותיה של חברה גדולה יהיו מנוכרים ואנו נהיה עבורם סתם עוד מספר בדרך לעשיית רווחים. אך אם נחשוב על זה לעומק, נגלה דווקא שגודל העסק הוא פרמטר מרכזי שמשפיע על איכות השירות שאנו מקבלים. חברה מקצועית מחזיקה עובדים רבים יותר, יש לה אולמות תצוגה בפריסה גדולה יותר, בבעלותה מפעלים ובהם עובדים ומכשור מקצועי והיא יכולה לספק לנו שירות יותר זמין ויותר מקצועי ואף ללוות אותנו לאורכו של התהליך.

ואיך אפשר בלי מחירים?

כמובן שהמחירים גם הם תנאי חשוב לבחירת המטבח, לרבות החברה היצרנית. אצל מי המחירים יהיו משתלמים יותר? זו אחת השאלות אותן יש לשאול לפני שמחליטים. עם זאת, זה המקום לציין שהמחיר הוא לא הפרמטר החשוב ביותר. לעיתים מומלץ להשקיע כמה שקלים כדי לזכות לתוצאות טובות יותר, אשר יהוו השקעה משתלמת כאשר מסתכלים לטווח הארוך. באופן כללי, חברה גדולה מציעה דגמים רבים של מטבחים בטווח מחירים רחב, כך שאפשרויות הבחירה מגוונות יותר ביחס לסדר גודלו של התקציב. נגר גובה תשלום גם על זמן העבודה וההתקנה, מה שיכול להשפיע על המחיר. עם זאת נגר יכול לבחור את חומרי הגלם בהם הוא עושה שימוש, טרם עיצוב המטבח וכך להוזיל עלויות באופן משמעותי.

כאמור, הבחירה בין נגר לבין חברת מטבחים גדולה ומקצועית תלויה בהעדפות, בצרכים ובגודלו של התקציב. לא פעם הנטייה תהיה לבחור דווקא בחברה מוכרת אשר שמה הולך לפניה ולזכות לכל היתרונות האמורים. כדי להגיע להחלטה הנכונה אין ספק כי יש להשקיע זמן ומחשבה וכך להגיע לבחירת האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר