מטבח זכוכית – הטרנד החדש!

Bookmark and Share

התקופה המודרנית הביאה בכנפיה התפתחויות מרחיקות לכת כמעט בכל תחומי החיים. היא הביאה עמה גם שינויים חברתיים, אישיים ומשפחתיים לא מעטים, עד הפרטים הקטנים בחיי הפרט.


דוגמא קטנה לשינוי כזה הוא היחס לעיצוב הבית: אם בעבר השיקול המרכזי היה עלות, נוחות ופונקציונאליות, הרי שהיום חשוב לא פחות מכך העיצוב כשלעצמו, וככזה המעיד על מעמד כלכלי וחברתי מסוים. הדבר נכון גם כשמגיעים לבחון את עיצוב המטבח.

המטבח – לב הבית

אמנם המטבח הוא חלל שנועד בפשטות להכנת מזון ולאחסונו, אולם מאז ומתמיד היה לו מקום של כבוד בין חדרי הבית. שם נפגשים בני הבית בבוקר ובערב, יש לו משמעות רגשית וסמלית של הענקה והזנה הרבה מעבר להכנת ארוחות, ולעיתים השיחות החשובות ביותר וההחלטות כבדות-המשקל ביותר מתקבלות בו תוך התעסקות בקילוף, תיבול וניקוי. אם בעבר המטבח היה חלל קטן ונידח, לא תמיד מאוורר דיו, בעל מראה פשוט ואפוף אדים וניחוחות, יותר ויותר משפחות מקדישות תשומת לב רבה למראהו, גודלו ועיצובו. מן הראוי בעיניהם שמקום בעל משמעות רבה כל כך, ייראה נעים ומזמין בהתאם.

אפשרויות עיצוב המטבח

מדור לדור, מתקופה לתקופה משתנים סגנונות העיצוב של המטבח, כדרכן של אופנות מתחלפות. לעומת זאת, החומר הקלאסי הנפוץ ביותר לבניית מטבחים הוא עץ לסוגיו השונים וברמות-איכות משתנות. גם הציפויים הנפוצים לארונות-המטבח עשויים בדרך כלל תוצרים שונים של עץ, כגון פורמייקה, או צביעה ישירה של דלתות העץ (ציפוי שלייפלק). העיצוב יכול להיות במראה עתיק, במראה כפרי או מודרני, בגוונים בהירים, כהים או מפתיעים-בססגוניותם. מעצבי הפנים נדרשים ליצירתיות רבה בבואם ליצור מראה חדש וייחודי מבלי לפגום בצורך התפקודי המיוחד לחלל בו עובדים בטמפרטורות גבוהות וחומרים שמנוניים.

הפתרון המפתיע – זכוכית!

אמנם, כבר נעשה שימוש נרחב בזכוכית כאלמנט עיצובי ופרקטי כאחד – במשרדים לא-מעטים, למשל, הדלתות הנבחרות הן דלתות-זכוכית, והן ממלאות את תפקידן נאמנה. אך זכוכית במטבח??? זכוכית היא חומר הנתפס אצל מרבית האנשים כחומר עדין ושביר, גם אם בעל יכולת לעיצוב מגוון. זהו חומר שנוטה להתלכלך בקלות ולו מטביעות אצבע ומגע קל ביותר. הזכוכית גם יקרה יותר בהשוואה לחומרי הציפוי הוותיקים לארונות-מטבח. אין פלא שנדרש למעצבים זמן רב לראות את היתרונות הגלומים בזכוכית כגורם עיצובי ממעלה ראשונה: ניתן לצפות בזכוכית את כל ארונות-המטבח, וניתן לשלב זכוכית רק בחלק קטן ממנו. ניתן להותיר את הזכוכית טבעית ושקופה, מה שמקנה תחושת מרחב, נקיות וברק, וניתן לצבוע אותה בשלל צבעים. ניתן לשלב הדפסים שונים על גבי הזכוכית כיד הדמיון הטובה וליצור מראה עדין ועם זאת עשיר ומיוחד.

העיצוב חשוב, אך מה עם הפרקטיות?

מסתבר שאין סתירה בין השניים. אכן, מטבח זכוכית מתאים יותר למשפחות שתקציב הבניה או השיפוץ שלהן גבוה יותר, וכן למשפחות שילדיהן בוגרים יותר כך שהכתמת משטחי הזכוכית תהיה ברמה פחותה. ועם זאת, זכוכית כידוע מתנקה בקלות יחסית בעזרת חומרי ניקוי סטנדרטיים ובעלת עמידות גבוהה לחומרים השונים. מעט נוזל להברקת שמשות והמטבח ייראה כמו חדש! כן לגבי העמידות לחום. אם בחלקים של מוצרי חשמל למטבח כגון דלתות לתנורי אפיה ומכסה לכיריים נעשה שימוש בזכוכית – ובמוצרים אלה כידוע, השימוש הוא בטמפרטורות גבוהות מאוד – אין כל סיבה שמשטחי הציפוי בארונות המטבח לא יגלו עמידות דומה. שילוב אלמנטים מזכוכית בעיצוב המטבח, או בחירה בזכוכית כאלמנט המרכזי בו, הוא המילה האחרונה בעיצוב המודרני והולך ותופס מקום של כבוד בקרב המעצבים והלקוחות כאחד.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר