מטבח פולימר, אפוקסי או פורמייקה?

Bookmark and Share

לעיצוב המטבח יש חשיבות רבה שלא ניתן להתעלם ממנה. אנו מבלים שעות רבות במטבח, אופים, מבשלים ואוכלים. בבתים רבים המטבח הוא החלל הפועם של הבית. מקום בו בני המשפחה נפגשים ומבלים, לכן רצוי שהמטבח יהיה נוח ונגיש והמראה שלו יהיה מזמין חם ונעים.


היום ניתן לעצב מטבחים על פי טעמכם האישי ולהתאימם לצרכים שלכם, להרגלים, לציפיות וגם כמובן לתקציב הכספי העומד לרשותכם, יחד עם זאת, רצוי להשקיע בו את מיטב המשאבים על מנת שימלא אחר ייעודו על הצד
הטוב ביותר.

מהם סוגי המטבחים הקיימים?

ישנם 3 סוגי מטבחים עיקריים: מטבח פולימר, מטבח אפוקסי ומטבח פורמייקה. באיזה מהם כדאי לבחור? מה הכי יתאים לכם? על מנת להחליט ולצבור מידע אודות כל מטבח, להלן אינפורמציה אשר עשויה לסייע לכם בהחלטתכם:


מטבח פולימר – מטבח פולימר הוא מטבח המעוצב למשעי, המראה המתקבל מרשים מאוד. מטבח פולימר הוא האופציה הטובה יותר, למי שחולם על מטבחי עץ. כאשר אנו מדברים על חומר גלם זה, הכוונה היא לחיפויים. בעזרת הפולימר ניתן לצפות את ארונות המטבח, הוא מגן עליהם באופן יוצא מן הכלל, שכן זהו חומר עמיד וחסין. טווח אפשרויות העיצוב בשימוש פולימר הוא רב. כשנכנסים למטבח, אפשר די בקלות לחשוב שזהו בעצם מטבח העשוי מעץ. היתרון הבולט הוא שעלות הפולימר נמוכה יותר. מכיוון שהפולימר הינו חומר גלם עמיד, קל מאוד לנקותו ולתחזקו, והוא איננו רגיש לכתמים, הוא ישמש אתכם למשך שנים מרובות.


מטבח אפוקסי –
גם האפוקסי הוא חומר גלם איכותי וייחודי ממנו מייצרים מטבחים. הוא מיועד במיוחד לאלה המעדיפים סגנון מטבח מודרני. בחירת הברק, נתונה בידי הלקוח, וזהו חומר גלם עמיד במיוחד. האפוקסי אינו יקר, כך שבעצם כמעט כל אחד יוכל להרשות זאת לעצמו ואפשר לשלב עימו עוד חומרי גלם. המראה המתקבל הוא מרהיב, יוקרתי ואקסקלוסיבי. צבע אפוקסי עמיד בפני תנאי טמפרטורות משתנים, בפני חום ובפני תנאי לחות. בסופו של דבר, המטבח יהיה בעל חזות מודרנית. מטבחי אפוקסי הם בעלי מראה מבריק, ישנה קשת צבעים רחבה מביניהם אפשר לבחור, כלומר מדובר גם בגמישות עיצובית.


מטבח פורמייקה –
הפורמייקה במטבחים הייתה עוד נפוצה בשנות ה -70 הרחוקות, אין ספק כי אז לא היה מדובר במטבחים אטרקטיביים במיוחד, אולם היום המצב שונה. זהו חומר גלם בעל יתרונות מרובים. באמצעות הפורמייקה אפשר לחפות, לתכנן ולעצב מטבחים יפיפיים בעלי מראה אקסקלוסיבי. בעל מגוון של צבעים, כך שניתן להתאימו לשאר הגוונים השולטים במטבח. יש לו שפע דוגמאות, טקסטורות וכל הנדרש על מנת לעצב את המטבח עליו תמיד חלמתם.


כל אחד יוכל לבחור בין צורת גימור אחרת, למשל מבריק או מט, ישנה פורמייקה מחוספסת או בעלת מראה חלק, וישנה אפילו פורמייקה בצבע מטאלי או דמוית עץ. בנוסף, תמיד יהיה זה אפשרי לשלב את הפורמייקה עם עוד חומרי גלם, ויחד עם התאמת מוצרי פרזול מעוצבים מתקבל מראה מרהיב.


לפורמייקה עוד יתרונות רבים וטובים אחרים; הוא עמיד בפני שריטות או חבלות ואינו נוטה להתבלות, קל מאוד לנקות אותו ולשמור על מראהו ההתחלתי למשך שנים. ויתרון נוסף ומשמעותי נעוץ בעובדה שעלות מטבחי פורמייקה איננה גבוהה, כך שבהחלט מדובר במטבחים אשר יכולים להתאים גם למי שהתקציב הכספי העומד לרשותו לא גבוה.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר