הקשר בין עיצוב המטבח והאביזרים הנלווים

Bookmark and Share

אומנות העיצוב היא דרך שאין לה גבולות. כאשר אנחנו מעצבים חלל, באפשרותנו להפוך אותו ליצירת אומנות ממש בעזרת שימוש באביזרים הנכונים. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בעיצוב המטבח ולו רק בגלל שמדובר בחלל מרכזי ומלא בחיים.

המטבח הוא אחד החללים אשר נמצאים בשימוש רב ולכן עליו לתת מענה לצרכים ספציפיים. היות ובמטבח מתחוללים תהליכים רבים הוא מלא בפריטים ואביזרים נלווים, לרבות שיש, ארונות, מכשירי חשמל, מחבתות, סירים, משטחי עבודה, גאדג'טים ועוד. אביזרים אלו תורמים לפונקציונליות של המטבח, זה נכון, אך אף אחד לא אמר שהם אינם יכולים גם לתרום לעיצובו ולהפוך את החלל לבעל אמרה אישית וסגנון.

הקשר בין עיצוב המטבח והאביזרים הנלווים

מכשירי חשמל מעוצבים

מבין כל האביזרים הנלווים, מכשירי החשמל תופסים את עיקר המקום. לכן כאשר אנו מתכנים את עיצוב המטבח עלינו להקדיש מחשבה לנושא שילובם בו. המקרר, תנור האפייה או מדיח הכלים, הם מכשירים שימושיים אך גם גדולים ומנוכחותם אי אפשר להתעלם. לכן חשוב לשים דגש גם על הנראות ולבחור מכשירי חשמל מעוצבים אך גם נוחים לשימוש. מלבד המראה והנוחות של המכשירים השונים, יש גם להקדיש תשומת לב לנושא המיקום שלהם. על המיקום להיות כמה שיותר אטרקטיבי ונוח ולכן אם אינכם יודעים היכן למקם אותם בעצמכם, מוטב כי תתייעצו עם מומחים בטרם עת בנושא נקודות חשמל, תכנון נישות או חשיבה על כל הפרטים הקטנים שיעשו את ההבדל. בדרך זו תוכלו להכין את השטח וגם להבטיח שהמטבח יהיה כמה שיותר נוח עבורכם.


הבחירה הנכונה תשפיע על מראה המטבח

כאשר אנו מתכננים את עיצוב המטבח עלינו לחשוב היכן למקם את מוצרי החשמל שבחרנו בצורה שתהיה גם אסטטית וגם נגישה. אפשר לשקול מטבח אינטגרלי בו מכשירי החשמל משתלבים בארונות המטבח, זאת בעזרת ציפוי עץ באותם הגוונים של הארונות. פתרון זה יכול להעניק למטבח מראה אחיד והרבה יותר אסתטי. כמובן שלא רק את התנור ניתן לשלב בעיצוב, אלא גם מדיח הכלים יכול להתמזג מצוין עם הארונות, ואפילו המקרר יכול להפוך לחלק בלתי נפרד מהמראה הכללי וכך לא לפגוע בעיצוב. במידה ואתם אוהבים דווקא לשבור את מראה העץ, תוכלו לעשות זאת עם מכשירי החשמל הנכונים. ישנם מספיק מכשירי חשמל מעוצבים בסגנון וינטג' או במראה הכפרי. מאידך, ישנם גם מכשירי חשמל מודרניים מפלדת אל חלד אשר יכולים לתרום לעיצוב הכללי ולהתאים למטבח בסגנון יותר עכשווי.


שטח אחסון ייעודי

המטבח המודרני עשיר ושופע בכל מיני גאדג'טים ומכשירי חשמל ייעודיים שנועדו להקל על העבודה השוטפת במטבח. אם גם אתם חובבי הז'אנר, עליכם לקחת זאת בחשבון כבר בשלב תכנון המטבח ולייעד לכל המכשירים הנ"ל מקום על מנת שמשטח העבודה יהיה כמה שפחות עמוס. בין אם ארונות עליונים, בין אם מגירות גדולות ובין אם נישות או אולי ארון פינתי, את מקום האחסון הייעודי ניתן לשלב בעיצוב מבעוד מועד ולמנוע עומס יתר. כיום ישנם פתרונות אחסון מאוד מתקדמים הן מבחינת כושר הנשיאה שלהם והן מבחינת אפשרויות הפתיחה והסגירה שלהם כך שאינכם מוגבלים ובאפשרותכם לעצב כל פתרון מתוחכם שעולה על דעתכם.


ההבדל טמון בפרטים הקטנים

לא צריך להיות מומחים כדי לדעת שכאשר מעצבים מטבח כדאי לחשוב על כל הצרכים שלכם, אפילו על הקטנים ביותר. זאת על מנת שהמטבח שאתם מעצבים יספק להם את המענה המתאים בעזרתם של מגוון פתרונות עיצוביים. חשיבה לעומק על אפשרויות האחסון, על המתלים ועל הפתרונות האופטימליים ביותר יכולה לעשות עבורכם את ההבדל ולאפשר לכם ליהנות ממטבח מאוד נוח לשימוש. מלבד נוחות, האביזרים או אפשרויות האחסון אותם נבחר יכולים להיות בעלי חשיבות גדולה ולהשפיע מאוד גם על המראה הכללי של המטבח. לכן חשוב להקדיש לכך מחשבה אם רוצים שהמטבח יהפוך לחלל כמה שיותר יפה ומסוגנן. באמצעות הפרטים הקטנים ניתן להוסיף צבע לפינות אפורות וליצור מטבח מעניין וייחודי. צריך לזכור שברגע שבחרנו קו עיצובי, מומלץ ללכת אתו עד הסוף ולרדת עד לרמת הפרט הקטן על מנת שהמטבח ייתן מענה לכל הצרכים ולא פחות חשוב: יראה מושלם.


מטבח החלומות שלכם הוא תוצר של תכנון וחשיבה מעמיקה. אי לכך מומלץ להיעזר במומחים לתחום אשר יסייעו לכם להוציא כל רעיון מן הכוח אל הפועל וייעצבו עבורכם חלל פונקציונלי ומעוצב בחוכמה.

 

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר