צביעת מטבח – הטרנדים החמים בתחום

Bookmark and Share

לא צריך להיות מומחה גדול בעיצוב כדי להבין שאחד הדברים המרכזיים ביותר בעולם העיצוב הוא הצבע. בכל מקום שאליו נביט נראה פריטים בשלל צבעים שעוצבו על פי הדרישות של מה שהם מנסים לשדר או ליישם אם מדובר בפריט פרקטי. כך גם בעיצוב הבית ובעיצוב המטבח, הצבעים לוקחים חלק מאוד מאוד משמעותי. אם לדוגמא בעבר היו מטבחים שעוצבו בסגנון כפרי בצבעים חומים, הרי שהיום העיצוב הופך לצבעים יותר מודרניים וחלקים למשל לבן ושחור או אפילו צבעים נועזים יותר כמו אדום וצהוב. אם פעם היה נהוג לצבוע את המטבח בצבעים מגוונים ומחוספסים הרי שהיום ישנם גוונים מסויימים שאהובים במיוחד במטבח המודרני. כמובן שהמטבח הוא חלק בלתי נפרד מהבית ועל כן צביעת המטבח צריכה להילקח בחשבון כחלק מצביעת בית שלם. ישנם מומחים לצביעת בתים אשר מסוגלים לבצע עיצוב של ממש בצבעים, בהתאמתם לחדר המטבח, לשילובים והתאמת הצבעים למטבח עצמו מבחינת ארונות המטבח, הכיסאות, הרהיטים והאקססוריז. במאמר הבא נסקור את הטרנדים החמים ביותר בנושא.

צביעת ארונות המטבח – לשדרוג מטבחים ישנים

ישנן חברות רבות שמציעות נישה מאוד ספציפית – צביעת ארונות מטבח. בעצם על ידי צביעת ארונות מטבח ולא את קירות המטבח אנו יוצרים מטבח ממש חדש ללא עלות יקרה מדי. מדובר על פירוק הדלתות באמצעות כלי עבודה אשר ניתן להשיג בכל חנות עשה זאת בעצמך. לאחר מכן יש לשייף את הדלתות באמצעות נייר זכוכית או ציוד שיוף מקצועי יותר, ולאחר מכן לצבוע את דלתות ארונות המטבח בצבע הרצוי ולהניח להן להתייבש. את הרכבת הדלתות בחזרה לארונות המטבח מומלץ לעשות רק לאחר שמבעוד מועד החלפנו את ידיות המטבח. ידיות הן אקססורי מאוד משמעותי במטבחים באופן כללי, ולעומת העלות הזניחה שלהן הן יוצרות אפקט מאוד משמעותית בעיצוב ובמראהו של המטבח. החלפת ידיות לידיות מתאימות לצבע שבחרנו למטבח שלנו תשדרג אותו באופן מדהים ובמינימום עלות.

painting

איך לבחור צבע למטבח ומהם הצבעים המומלצים?

חדר המטבח הוא אחד החדרים המשמעותיים ביותר בבית ועל כן שווה להשקיע מחשבה בצבע המתאים ביותר עבורו. מומחים לנושא הצביעה והשפעתה הפסיכולוגית על בני האדם ממליצים לבחור צבעים שקטים לחדר המטבח למשל לבן או גוונים בהירים של עץ או אפור. למשל אדום, למרות שהוא נחשב צבע מעורר תאבון, הוא גורם לחץ ואנחנו לא רוצים לחץ כשאנחנו אוכלים או מבשלים. אם בכל זאת בחרתם ללכת על כיוון נועז יותר עדיך שתבחרו גוונים בהירים ואת הגוונים הכהים תשאירו לכיסאות המטבח או לשיש. יש להתאים גם תאורה שתשתלב מבחינת צבע ולבחור בתאורה לבנה או צהובה בהתאם לגוונים שבחרתם למטבח שלכם.

 

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר