עם ידיות או בלי?

Bookmark and Share

בשנים האחרונות סוגיית הידיות במטבח תופסת מקום מרכזי, כאשר נשאלת השאלה מה יותר כדאי - עם ידיות או בלי? כדי לענות על השאלה, יש להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהמטבחים.


אם פעם המטבח היה פשוט וברוב הבתים החלל המיועד לבישולים ואירוח היה כמעט זהה, כיום הדבר אינו יכול להיות רחוק יותר מן המציאות היות והמטבח הפך להיות חלל מרכזי ובעל אמרה עיצובית. למעשה, ישנם סוגים שונים של מטבחים בשלל סגנונות, כך שכל אחד יכול לבחור מטבח לטעמו ולעצב אותו על פי אורח חייו, צרכיו והשקפת עולמו. כמו כן, חברת מטבחים מודרנית מציעה לצרכנים שלל של פתרונות אשר יהפכו את המטבח למקום שאינו רק מעוצב, כי אם גם פונקציונלי, אסתטי וכמה שיותר נקי. אחד מפתרונות אלו הוא האפשרות לשלב את מוצרי החשמל בתוך הארונות השונים, בעגה המקצועית קוראים לכך מטבח אינטגרלי.


המטבח האינטגרלי על קצה המזלג

כדי להחליט איזה סוג של מטבח מתאים לכם, עליכם קודם כל להבין את ההבדלים בין הסוגים השונים, לרבות המטבח האינטגרלי. ומהו בדיוק סוג מטבח זה? בשנים האחרונות רובנו ככולנו עושים שימוש במכשירי חשמל רבים אשר מקלים על השהות במטבח והופכים את העבודה לכמה שיותר קלה. אולם בעוד שבמטבח הרגיל כל המכשירים יהיו גלויים לעין, במטבח האינטגרלי הם מוטמעים בתוך הארונות כך שאינם גלויים ומובילים למראה כמה שיותר אסתטי ונקי. בכל הנוגע לידיות, הרי שסגנון מטבח זה מינימליסטי ואסתטי גם כשהדבר נוגע לפרטים הקטנים ועל כן הידיות מהוות חלק בלתי נפרד מדלתות הארונות.

יתרונות אל מול חסרונות

למטבח האינטגרלי בו כל האלמנטים השונים מוטמעים בעיצוב הכללי ישנם יתרונות והוא מתאים בעיקר לאנשים ולהם חיבה למראה הרמוני, אסתטי ונקי עד כמה שניתן, כמו גם לאנשים אשר אוהבים חדשנות ועיצוב מודרני. מלבד העיצוב, הרי שאת סוג המטבח המדובר הרבה יותר קל לנקות, אין חריצים או הצטברות של לכלוך תחת מכשירי החשמל השונים ותחזוקת המטבח הנה הרבה יותר פשוטה ונוחה. כמו כן העובדה שהמכשירים השונים נמצאים כבר בארונות מאפשרת חיסכון מקסימלי במקום היות ואין צורך להקצות לכל מכשיר מדף בנפרד או להפוך את משטח העבודה לשט אחסון צפוף ועמוס במידה רבה.

תתפלאו, גם לידיות יש יתרונות וחסרונות

וכאשר מדובר בידיות כי בכך עסקינן, הרי שעל קצה המאזניים עומדות מחד הידיות הרגילות ומאידך הידיות האינטגרליות. ישנם שיגידו כי ידיות רגילות נוטות להתלכלך פחות והעובדה שהן שונות מן הארון ולא משתלבות בתוכו מוסיפה לטאץ' הסופי ולעיצובו של המטבח כולו. לא בכדי אומרים שהפרטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל ובעזרת ידיות ניתן להוסיף אלמנט עיצובי ואף להשפיע על מידת הנוחות. לעומתן הידיות האינטגרליות אשר משתלבות בארון מגיעות בשלל עיצובים לבחירה, הן משדרות ניקיון ואסתטיקה ויוצרות מראה הרמוני ואחיד. בהשוואה לידיות רגילות האינטגרליות דורשות השקעה כספית גדולה יותר ברבים מן המקרים, אולם מדובר בהשקעה משתלמת כאשר רוצים מראה אחיד.


עכשיו הגיע הזמן להכרעה הסופית – עם ידיות או בלי?

כאשר בוחרים מטבח תאמינו או לא, יש לשים דגש רב גם על הידיות אשר מהוות חלק בלתי נפרד מן העיצוב. במידה וקיימת התלבטות לגבי סוג הידיות המועדף עליכם, מלבד נושא העיצוב יש לשים לב גם לשאלה הפונקציונליות ולהחליט אלו ידיות יותר נוחות לכם. לשם כך מומלץ לנסות סוגים שונים ולו רק כדי להגיע להכרעה בנושא. בסופו של יום, על טעם וריח אין להתווכח וגם לא על הנוחות שלכם ולכן חשוב שבחירת הידיות לארונות המטבח תתבצע בהתאם לשיקולים ולצרכים אישיים.


הידיות הנכונות יכולות להשפיע על עיצוב המטבח כמו גם על התחושה בו. לכן יש להקדיש לנושא מחשבה תוך שמסתמכים על בעלי מקצוע ולוקחים בחשבון סוגיות כמו צרכים אישיים, טעם וסגנון כדי להגיע להחלטה הנכונה ביותר.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר