מוצרי חשמל שיקלו את העבודה במטבח

Bookmark and Share

חלק ממוצרי החשמל הם חלק מובנה במטבח. לא ניתן לתאר אותו בלעדיהם, עמם נמנים: המקרר, התנור אפייה, המיקרוגל, הטוסטר אובן ועוד. לעומתם, יש מוצרי חשמל שנועדו להקל על העבודה במטבח ועל עצם השהייה בו. עמם ניתן למנות: מעבד מזון, קולט אדים, טלוויזיה קטנה שניצבת בנישה מיוחדת שהותקנה עבורה ועוד.

עם זאת אף שציינו את המקרר כמכשיר שהוא בבחינת MUST במבטח, יש כיום מקררים שבהם המקפיא, אשר השימוש בו פחות תכוף מאשר השימוש בגוף המרכזי של המקר, בנוי בחלק התחתון, אשר שליפת מוצרים ממנו מחייבת כיפוף ברכיים, פעולה שקשה על חלק בלתי מבוטל מהאנשים.

לא רק סוג המקרר עשוי להשפיע על נוחות השימוש בו- גם מיקומו. מוצעים כיום לשימוש מקררים מובנים בתו ארון מטבח או בתוך גומחה בקיר, כך שהם לא רק מסתירים את המקרר אלא גם מאפשרים ניצול מרבי ומיטבי של מתחם המטבח ומפנים בו מקום.

ברכה להקלה

אין ספק כי ההתקדמות הטכנולוגית המואצת שחלה וניכרת בעשורים האחרונים הגיעה והביאה עמה ברכה גם למטבח. לדוגמה: תנורי אפייה הכוללים חיישנים ייחודיים שיכולים למדוד את רמת הלחות בתנור באמצע באמצעות זיהוי סוג המאכל שנאפה בו והשלב בתהליך האפייה שהוא מצוי בו ועל פי זה לקצוב את משך הבישול ואת ההגעה אל מידת האפייה והבישול הרצויים.

אלמנט "עתידני" נוסף המצוי כיום בתנורי אפייה מייתר את הצורך בניקוי שאריות השומן שדבקות בתבניות המוכנסות אליהן, אשר לא אחת כרוכות במאמץ בלתי מבוטל: החום בתא האפייה עשוי להגיע עד 500 מעלות צלסיוס , דרגת חום הגורמת לשריפה ולהתכה של שאריות המזון השומני שנותר בדפנות התבנית והתנור.

לא רק אלוהים מצוי בפרטים הקטנים- גם הנוחות וה... פינוק. בעלי אמצעים יכולים לרהט ולאבזר את המטבח באלמנטים המאפיינים "בית חכם", כגון פתיחת תריסים וסגירתם באמצעות שלט רחוק, וכמו כן הדלקת האור, עמעומו וכיבויו באמצעות שלט רחוק ועוד.

על השוהים במטבח ודאי עשוי להקל מזגן איכותי בקיץ שהופך למחמם בחורף. חשוב לציין שהשימוש במכשירי חשמל בסביבה רוויית לחות ומים מחייבים הקפדה וזהירות יתרים, כדי שמה שאמור להועיל לא יזיק.

לא הבל היופי...

טבעי ולגיטימי לרצות לשוות למטבח מראה נאה ומהודר. מהנדסי החברות המובילות בייצור מוצרי חשמל בכלל ולמטבח בפרט ומעצביהן מתכננים, מייצרים ומעצבים בשנים האחרונות מוצרים ששומרים על קו עיצובי אחיד; מוצרם עם בקרים ופיקודי הפעלה זהים על לוח התפעול היוצרים מתאם הרמוני ויפה לעין בין המכשירים השונים. אלמנט נוסף שבא לידי ביטוי מוחשי במכשירים חשמליים הוא הקלות והפשטות של הפעלתם. הכפתורים גדולים והפונקציות שלהן ברורות. כל מה שנדרש לעשות על מנת להתחיל להשתמש בהם וליהנות מהם הוא להפעיל אותם. זה הכול.

מוצרים ואביזרים במטבח בכלל ומוצרי חשמל ואביזריהם בפרט אמורים לאפשר את העבודה במטבח ולהקל עליה, אבל רכישת כל מוצר חשמלי חדש או שדרוג מוצר קיים צריכים להיעשות באופן מושכל תוך בחינה עניינית של מידת התרומה שלהם לנוחות העובדים ( או, אם לדייק, על פי רוב- העובדות) במטבח.

חשוב לציין, כי אף שהרצון לשדרג את המטבח ולשכללו באמצעות מכשירים חשמליים מתקדמים הוא טבעי ומובן, רצוי שההשקעה בהם תהיה מושכלת ומידתית, שהרי אין גבול לעושר... אין סיבה לכלול בו ספה למנוחה, גם אם זו ספה מתקפלת שניתן להכניס אותה לתוך נישה שתיבנה במיוחד לשם כך.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר