מטבחים מעוצבים - מהו העיצוב הכי נפוץ?

Bookmark and Share

כיום לעיצוב המטבח יש שני סגנונות. סגנון המטבחים הכפריים וסגנון המטבחים המודרניים. למרות שמדובר על שני סגנונות שהמרחק העיצובי ביניהם הוא שמיים וארץ, רבים נמשכו לסגנון הביתי והחם של המטבח הכפרי ולסגנון המיוחד והמינימליסטי של המטבח המודרני. פה ושם נראו גם מטבחים אשר הצליחו לשלב בין שתי הסגנונות ויצרו מטבח מעוצב בצורה מיוחדת ומקורית. במאמר זה נגולל אודות סגנונות אלו והמרכיבים ששבו את לב הצרכנים.

מאפייני המטבחים

בשנים האחרונות ניתן לראות כי רבים מחליטים להקדיש תקציב לא קטן לבנייה ועיצוב של מטבחים מודרניים אשר נחשבים כצו האופנה האחרון. אם בעבר, הפונקציה העיקרית של המטבח הייתה השימושיות שלו, שכן הוא שימש כמקום בישול נטו, כיום מתייחסים אל חלל זה גם כחלל אירוח. במקרים רבים נערכים במטבח מפגשים משפחתיים ומפגשים עם חברים לצד שתייה חמה וכיבוד. מסיבה זו ניתן לומר כי ההתייחסות אל עיצוב המטבח שוות משקל בבתים רבים לעיצוב פינות אוכל מעוצבות. חלק מהמאפיינים של מטבחים אלו הם:

  • חלל פתוח- רוב המטבחים המודרניים נבנים כחלל פתוח, דבר אשר הופך אותו לחלק בלתי נפרד מהסלון או מכל חלל אחר אליו הוא מחובר וקיימת אינטראקציה בין האנשים היושבים בסלון לבין האנשים במטבח.

  • אי במטבח- במטבחים רבים מוצב במרכז החלל אי אשר מאפשר לאנשים רבים לשבת סביבו ולקיים את אותם מפגשים חברתיים- משפחתיים מהנים. במקרים מסוימים משייכים את הכיריים או את התנור אל האי וכך כמות גדולה של אנשים יכולה לשתף פעולה ולבשל כצוות.

  • חומרים וצבעים- המטבחים המודרניים בנויים מחומרים שונים, כמו למשל נירוסטה. הצבעים המאפיינים אותם הם לבן, שמנת, שחור ואפור, כשהמגמה היא לצבעים אשר משווים למטבח מראה סולידי.

  • פתרונות אחסון- המטבח המודרני מצטיין בפתרונות אחסון רבים שאינם נראים לעין. דבר אשר בא לידי ביטוי במגירות מסתובבות ועוד. בנוסף, המכשירים החשמליים נבנים כחלק מהקו הישר והמעוצב של המטבח ובצורה זו משתלבים בצורה הרמונית עם הארונות של המטבח, השיש ועוד.

  • דגש על מטבחים ידידותיים לסביבה- כיום ניתן לראות דגש רב בכל הקשור אל שמירה על איכות הסביבה. דבר זה בא לידי ביטוי בחומרי הגלם בהם השתמשו לארונות המטבח (עץ ובמבוק), חומרים טבעיים שונים בעת הבנייה, חומרים ממוחזרים ומתכלים, צריכה חכמה של אנרגיה ועוד.

לסיכום, המאפיינים העיקריים של המטבחים כיום הם חזרה לרטרו ובחירה במטבחים המעוצבים בסגנון כפרי, במטבחים מודרניים שנבנו על עקרון המינימליזם, הקווים הישרים והצבעים הסולידיים ומטבחים המשלבים מספר סגנונות.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר