אי אפשר בלי פרזול מודרני

Bookmark and Share

דרך ארוכה עברו פריטי הפרזול למטבחים, מאז ימי המטבח של גולדה מאיר ז"ל, עת למטבחון הקטן היתה משמעות פוליטית ועל כוסות התה ועשן הסיגריות, התקבלו החלטות מכריעות אשר השפיעו על חייהם של ישראלים כה רבים, ועד למטבחים המודרנים הנראים כחלק בלתי נפרד ממעבדות המחקר והפיתוח של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א. המטבח המודרני כבר איננו מערכת דלתות או מגירות הנעה על גבי צירי ברזל מיושנים ומתבלים במהירות, והקדמה הטכנולוגית בתחום השוותה לפריטי הפרזול של המאה ה – 21 מראה של ציוד חלל מתקדם. צירים מיוחדים, נשלפים, מתקפלים, נעים על גבי יותר מציר תנועה אחד, מגירות המחולקות במחיצות היי-טק נקיות מראה ועוד, הם רק חלק קטן מהמגוון האינסופי שיש לתחום הפרזול המודרני להציע למתכנני ומעצבי המטבחים.

"איחוד משפחות" עיצובי – המטבח עובר לסלון:

עד לפני מספר לא רב של שנים, היה המטבח הישראלי אחד החללים הקטנים והפונקציונאליים ביותר בבית הממוצע. ללא פאר והדר, ובעיצוב "סוכנותי" משהו, היה המטבח ממלא בעיקר פונקציות מסורתיות כמו בישול, אפייה, ומעבר אל מרפסת הכביסה שהתלוותה כמעט לכל מטבח שנבנה בין שנות השישים לשנות השבעים המאוחרות של המאה הקודמת בישראל. רק בשנות השמונים המאוחרות ובראשית שנות התשעים של המאה העשרים חל שינוי מהותי בתפישת מקומו של המטבח בבית, והמטבח עבר איחוד עם חלל המגורים המרכזי. איחוד החללים הזה הוביל לעליה בדרישה העיצובית ועליה בהקפדה על מראה המטבח שכן כעת היה הפריט השימושי הזה, חלק ממראה הבית, ומראהו הצביע על אופיים ועל מעמדם של דיירי הבית.

יש לכם אורחים? – הכניסו אותם למטבח:

מעבר המטבח לחלל המגורים המרכזי וקביעת מעמדו כמוטיב המאפיין ביותר של בעלי הדירה או הבית, הצריכו השקעה רבה בעיצוב ובתכנון פריטי ריהוט שבעבר לא היה בהם צורך. בשנות התשעים צורפו למטבח דלפקי האוכל הגבוהים שהחליפו את פינות האוכל המיושנות, ובראשית המאה ה-21 הפך אי העבודה במטבח , לחלק בלתי נפרד מהמטבח הישראלי המתוחכם בו כל אחד הוא שף והארוחות הן כבר מזמן לא ארוחות שבת רגילות. כל השינויים האלה במבנה ובתפישה התאפשרו אך ורק הודות לשינויים במערכות הפרזול, שהפכו מתקדמות יותר, וטכנולוגיות חדשות שנכנסו לשימוש בתחום הפרזול למטבח, הפכו את העיצוב המודרני למה שאנו יכולים לראות היום כחלל המרכזי בבית הישראלי. חלל מודרני ומעוצב למשעי, בו פריטי הפרזול מהווים חלק מן העיצוב ואינם מהווים רק את שלד התמיכה למטבח עצמו.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר