בניית מטבח אנגלי עם עיצוב בגבס

Bookmark and Share

הסגנון החמים והמזמין של המטבח הכפרי האנגלי התחבב מאוד על הישראלים, שאוהבים לבשל ולארח חברים וקרובי משפחה. כשאנחנו מדברים על מטבח כפרי אנגלי, אנו מתכוונים למטבח איכותי מעץ מלא, עם הקפדה ותשומת לב על הפרטים הקטנים ביותר - הקימורים המעוגלים של רגלי האי במרכז המטבח, התחריטים על הארונות, הידיות המעוצבות ועוד...נראה שכל המטבח נעשה בעבודת יד אוהבת.

המטבח הכפרי הוא לא רק מעוצב אלא גם פונקציונאלי, שכן האי (גולת הכותרת של המטבח), משמש גם כשולחן אוכל מרווח, גם כמשטח עבודה נוח וגם לאחסון פריטים.

הצבעים השולטים במטבח כזה הם לרוב עץ בגוון שמנת, ידיות בצבע זהב או כסף, שיש בצבע קרם וריצוף בצבע כהה. עם זאת, ארונות המטבח האנגלי אינם חייבים להיות צבועים בקרם, אלא בכל גוון עץ טבעי. כמובן שמטבח כפרי אמיתי לעולם לא יהיה מושלם, בלי אקססורייז בסגנון וינטאג'.

איך אפשר לשדרג מטבח כפרי?

אם אתם עומדים לפתוח בשיפוץ מקיף של המטבח או בבניית מטבח כפרי חדש, כדאי להשקיע גם בעבודות גבס. עבודות גבס יעצימו את האווירה המזמינה והביתית במטבח. אחד היתרונות של גבס הוא, שמדובר בחומר פיסולי וגמיש שאפשר לעצב במגוון צורות – מעוגלות, מעוגלות למחצה וכדומה – שנותנות תחושה רכה, טבעית. בנוסף, עבודות גבס מתבצעות תוך זמן מהיר, יחסית, מחירן סביר והתוצאות מדהימות.

תוכלו, לדוגמה, לבצע עבודות גבס אלו:

הנמכת תקרה – להנמכת תקרה יש כמה יתרונות: ראשית, היא מסתירה אלמנטים לא אסתטיים במטבח כמו עובש שלא יורד, צנרת, מזגן, שפוגמים במראה המטבח. שנית, היא הופכת את התקרה למעוצבת ומרשימה ומעצימה את יופי המטבח. שלישית, אפשר להתקין עליה ספוטים (גופי תאורה נסתרים ושקועים).

נושא הספוטים והתאורה חשוב במיוחד לאור העובדה שרובנו מבלים במטבח בשעות הערב, לאחר שאנו חוזרים מהעבודה ויש כבר חושך בחוץ. אנו זקוקים לתאורה מתאימה כדי לבשל. בנוסף, יש לזכור שאפילו המטבח היפהפה והמזמין ביותר עלול לאבד מיופיו, כשהוא מואר בתאורה שאינה נעימה.

כיצד נבנית תקרת גבס? באמצעות לוח גבס שנבנה על התקרה ה"רגילה" ומנמיך אותה. את התקרה אפשר לעצב בצורות אליפסיות, עגולות ועוד – שמוסיפות לאווירה רכה ומזמינה במטבח הביתי.

בניית קרניז גבס – הקרניז הוא למעשה קורת גבס שמוצמדת לפינות של תקרה וקירות, כלומר, לקו התפר שלהן. הדקורטיביות של הקרניזים מעניקה למטבח כולו מראה מעוצב וייחודי. אפשר גם להתקין ספוטים על הקרניז.

נישות – נישות גבס משמשות בעיקר בסלון, לפלזמה, אך הן גם אידיאליות למטבח כפרי. אפשר למקם בהן אביזרי נוי או חפצי אומנות ואף להתקין תאורה שתדגיש את יופיים.

לסיכום, שיפוצי גבס הם אלו שעושים את ההבדל בין מטבח כפרי יפה לבין מטבח כפרי מהמם, שיוציא קריאות התפעלות מהאורחים.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר