מטבחים קטנים, תכנון מטבח קטן

Bookmark and Share

מטבחים משמשים אותנו מההיבט הפונקציונאלי להכנת אוכל ומבחינה חברתית כמקום מפגש בין בני המשפחה וחברים אשר נפגשים יחדיו באותו חלל פעם או פעמיים ביום לשם סעודה.

בשנים האחרונות המושג: 'מטבחים קטנים' החל צובר תאוצה. במאמר זה נגולל בפניכם מה הם מטבחים אלו, מה ההבדל בין מטבח קטן למטבחים גדולים יותר ועוד.

התאמת המטבח אל חלל הבית

פעמים רבות אנו מעוניינים לעצב את הבית שלנו בצורה מסוימת, אך נתקלים במיני מחסומים הנובעים מהפער בין המצוי לרצוי לנו. כך גם לגבי מטבחים.

בשנים האחרונות אנשים רבים אשר מעוניינים לרכוש דירות, מגלים כי מחירי הדירות עלו בצורה משמעותית. התוצאה היא פשרה ורכישת דירות ובתים קטנים יותר המתאימים לתקציב המיועד.

כמו כן, וללא קשר לבחירת דירות קטנות יותר, סגנון הבנייה החדשה של השנים האחרונות שם דגש על חלוקה לחללים קטנים יותר מאשר בעבר ולכן קיים צורך לעצב ולרהט אותם (ביניהם, את חלל המטבח) בצורה המיטבית ביותר וזאת על מנת שהבית לא יראה עמוס מדי ושכל הפעולות הפונקציונאליות הקשורות אל המטבח תהיינה אפשריות.

לאור עובדות אלו, אנשים רבים מתעניינים במטבחים המותאמים לחלל צר או קטן ויצרני המטבחים מספקים להם פתרון בדמוי מטבחים קטנים.

נקודות חשובות בתכנון מטבח קטן

 

צבע מתאים- ההשפעה של הצבע על חלל המטבח שלכם הוא רב.אם הבית שלכם קטן וחלל המטבח הינו צר וקטן, ההמלצה שלנו היא שתצבעו אותו בצבעים חדשים וקרים. כלומר, צבע לבן, צבע קרם, פנינה ומיני צבעים בהירים אחרים. צבעים בהירים יצרו אשליה כי חלל המטבח הינו גדול יותר מגודלו המקורי. יש לקחת בחשבון כי גם אם אתם מאוד מעוניינים לצבוע את המטבח בצבע חום, שחור, כחול כהה או ירוק, יש להימנע, כי המטבח הקטן יעביר תחושה של דחיסות יתר וחלל מאוד קטן.

חומרים מותאמים- החומרים המומלצים לחלל קטן של מטבח הינם: פורמייקה ונירוסטה. דבר זה יעניק תחושה של מטבח חדשני, גדול יותר וכאשר תשבו בו, תהיה לכם תחושה של מטבח היי טקי חדשני ומואר. גם אם אתם מאוד אוהבים עץ מלא, כדאי לחשוב פעמיים לפני שמקבלים החלטה להשתמש בו כאשר מדובר על מטבח קטן וזאת משום שהוא יוצר תחושה של דחיסות ומטבח קטן.

פתחי אוורור- פתחי אוורור במטבחים קטנים יוצרים אשליה של מטבח גדול ומרווח. אם יש לכם אפשרות לחלון גדול או ארוך מזכוכית, זה יהיה אידיאלי. כמו כן, רצוי לבחור תריסים או צלונים בצבעים בהירים בלבד ולהימנע ממסגרות תוחמות.

פתרונות אחסון- כיום יש היצע גדול של פתרונות אחסון למטבחים קטנים, השתמשו בהם. ארונות פרזול, מתקנים פנימיים למטבח, מכשירים אלקטרונים קטנים, חפצים קומפקטיים, חפצים שאפשר לקפל לאחר שימוש ועוד.

 

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר