כיצד לעצב מטבחים קטנים, חדשניים ויעילים

Bookmark and Share

כולנו חולמים על מטבח מאובזר ומרווח. חווית הבישול, בין אם אתם חובבי בישול או שסתם מתחשק לכם לבשל מדי פעם, היא הרבה יותר מהנה במטבח גדול ויפה. אולם, עם עליית יוקר הדיור, מרחבי המחיה הופכים לקטנים יותר ויותר, וזאת בשל תהליכי המודרניזציה והעלייה במחירי הנדל"ן בערים הגדולות.
בעבר, היינו קוראים לזה 'דירות סטודנטים' אולם כיום, ככל שאנחנו מתקרבים יותר ויותר למרכז הארץ כך המרחבים נהיים צרים יותר, ולכן, גם משפחות בורגניות צריכות להסתגל לשינויים הללו.

הכול טמון בעיצוב

ניתן להפוך כל מרחב, אפילו אם הוא צר מאוד, לחלל נוח שירגיש לנו מרווח ויעיל. כיצד? בעזרת פתרונות חכמים, דמיון, ומספר טיפים פשוטים שתמיד עובדים.

הפרדה בין מתחמים

בעבר מטבחים היו נמצאים בחדר נפרד משלהם, כמובן שזה הכי נוח מכיוון שאת כל הריחות, הלכלוך והבלגן אפשר להשאיר בנפרד מהסלון וחדר השינה. אולם, זה גם יצר קלסטרופוביה ואי נוחות, וכיום, בשל הצפיפות, המטבחים הם בעצם חלק מהסלון או פינת האוכל. יש לכך יתרון בשל העובדה שהמטבח כבר איננו 'כלוא' אלא מרגיש מרווח יותר. כדי להשלים את העבודה אנחנו צריכים לעשות הפרדה מלאכותית בין המטבח לשאר החדרים. הפרדה מלאכותית אפשר לעשות בקלות וללא מאמץ.

תאורה: תאורה יוצרת אוירה וניתן באמצעותה להפריד בין מתחמים. גופי תאורה שקועים בתקרה שיוצרים תאורה מינימליסטית וממוקדת מעל אזורי העבודה הן פתרון נהדר ליצור אשליה של הפרדה.

 

צבעים: צביעת הסלון או חדר השינה בצבע שונה מהמטבח יוצרת הפרדה. את המטבח מומלץ לצבוע בצבעים בהירים ליצירת תחושת מרחב ואינסופיות, ואת חדר האוכל או הסלון בצבעים כהים יותר, שישתלבו עם דלתות הכניסה של הבית.

 

ריצוף: גם הריצוף יכול ליצור הפרדה מעניינת בדירה שלכם.

 

אי מרכזי: אי במרכז המטבח הוא פריט אופנתי מבוקש. האי יוצר הפרדה בין המטבח לבית וגם מעניק מקום אחסון נוסף, משטח עבודה, וכאמור מקום אכילה נוסף.
מה עוד כדאי לעשות במטבחים קטנים...

מדפים פתוחים במקום מדפים סגורים

פתרונות אחסון חכמים למטבח עושים את ההבדל בין מטבח 'לחוץ' למטבח נוח. במטבחים קטנים מומלץ לוותר על ארונות סגורים ולאמץ פתרונות חלופיים:

מדפים פתוחים: מדפים פתוחים מפחיתים את העומס במטבח. ניתן פשוט לשלוף את דלתות הארונות מהמקום. אם מתעקשים על ארונות, מוטב שיהיו עם דלתות זכוכית ולא עץ.

 

תלייה של כלים: במקום ליצור עומס על השיש במטבח, כדאי לתלות כמה שיותר. תולים את הכלים באמצעות ווים על מסילות. ניתן לתלות כמעט הכול, את הסירים, המחבתות, ועוד. זה מקל את העומס וגם נותן ערך מוסף עיצובי.

 

לסיכום: למטבח הקטן שלכם יש הרבה קסם. בעזרת עיצוב נכון תוכלו ליהנות ממנו ולהפיק את המרב. שם המשחק הוא מינימליסטיות ופשטות. פתרונות האחסון הטובים ביותר מעניקים ייחודיות למטבח שלכם לצד היעילות הנדרשת. טיפ נוסף הוא להימנע מהצבת ארונות בסמוך לחלון, או כיסוי החלון עם וילון – זה יוצר עומס.

על הגוונים של המטבח להיות בהירים ולא מנוגדים יתר על המידה. יש מגוון אתרי אינטרנט שם תוכלו ליצור שילובים מוצלחים של גוונים למטבח.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר