בונים מטבח - מה חשוב שיהיה במטבח ועל מה כדאי לוותר?

Bookmark and Share

בנייה של מטבח מאפשרת ללקוח ספקטרום רחב של אפשרויות בחירה. היתרון של הבנייה הוא שמירה על דינאמיות וגמישות המבטיחה מענה על צרכים ספציפיים. מי שמשתמש במטבח לעיתים קרובות ישמח לבנות אותו עם תוספות ואביזרים מיוחדים, בעוד מי שמעדיף לארח יכול לשלב אותו עם פתרונות פונקצונאליים אחרים המפוזרים ברחבי הבית. הבנייה של המטבח היא תהליך מהנה בו מעורבים גורמים מקצועיים כמו מעצבי פנים, יועצי מטבחים, אדריכלים ולעיתים גם מהנדסי תשתית, מים וחשמל.

עוד לפני שנכנסים אל עובי הקורה ובודקים מה חשוב שיהיה במטבח ועל מה כדאי לוותר, יש להזכיר את החשיבות של קביעת תקציב. קל להיגרר להוצאות מיותרות במהלך בניית מטבח וזאת בשל היצע אפשרויות כמעט בלתי מוגבל. החליטו מראש מה התקציב שלכם וודאו שהוא מתאים לצרכים, הרצונות וההעדפות. המטרה של בניית מטבח היא לספק מענה אופטימאלי לשנים רבות. אין סיבה להשקיע בבניית מטבח ולחסוך על אלמנטים חיוניים, אולם לא כדאי גם להיגרר לחובות. בצעו סקר שוק לגבי חברות העוסקות בבניית מטבחים, השוו בין הצעות ובדקו בעיקר את חומרי הגלם המצוינים במפרט הטכני.

                                                                  3

אבזור בסיסי של מטבח חדש

בנייה של מטבח מתחילה בביצוע מדידות, הרכבה והתקנה. מי שמבצע את השלבים הללו באמצעות קבלני משנה יצטרך לברר לגבי המקצועיות והניסיון שלהם. חשוב שבתוך מטבח חדש יהיו ארונות איכותיים, גדולים ועמידים המוצבים במקום המותאם לאופי השימוש הצפוי. עוד חשוב שיהיה משטח עבודה עשוי שיש ואריחי קרמיקה לניקיון פשוט ותחזוקה קלה. לאחר מכן יש לחבר את אביזרי התאורה למקומם, לבדוק את התקינות של מכשירי החשמל ולא לשכוח את הברזים.

רצוי לבצע שורה של בדיקות מקצועיות לפני השימוש הקבוע במטבח. במילים אחרות, אל תחכו עד לסיום הבנייה על מנת לגלות ברז סתום או גישה חסומה אל הארון הנמצא מעל המקרר. חשוב שהמטבח שלכם יהיה יפה, פרקטי ובעיקר נוח. שימו דגש על סוג הדלתות, הפרזול וגוף הארונות והתייעצו עם איש מקצוע בכל מקרה של התלבטות. המחיר של מטבח סטנדרטי מושפע ממה שתבחרו שיהיה בו, אך המרכיב העיקרי הוא הדלתות או החזיתות.

תוכלו לצמצם את העלויות באופן משמעותי באמצעות בחירה של דלתות עם ציפוי פורמייקה ולוותר על דלתות מעץ מלא. בכל מקרה, הדבר החשוב הוא לוודא מהן האפשרויות הקיימות ולאחר מכן לבדוק כיצד להשתמש בהן.

מה אתם לא צריכים בתוך המטבח?

כפי שהוזכר, לכל חובב בישול יש העדפות אחרות ולכן אי אפשר לקבוע בצורה חד משמעית על אילו אביזרים ניתן לוותר. מצד שני, קיימים מספר עקרונות מנחים שללא ספק עשויים להואיל. ראשית, ותרו על אבזור יקר שמעולם לא השתמשתם בו. היעזרו בניסיון העבר שלכם עם מטבחים ואל תכניסו למטבח ציוד מיותר. פריטים מן הסוג הזה הם לא רק יקרים מיותרים, אלא גם צוברים אבק ולכלוך.

שנית, יש דברים שאפשר לוותר עליהם בשלב הראשון ולהוסיף אותם אחר כך. תוכלו להתחיל את השימוש במטבח עם ארונות קטנים, לצבור ניסיון ולבדוק בהמשך אפשרות של בניית ארונות מאסיביים וגדולים יותר.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר