רוכשים מטבח - מה חשוב לשאול/לדעת?

Bookmark and Share

רכישה של מטבח היא צעד חשוב בריהוט, שיפוץ או חידוש הבית. המטבח הוא המקום בו אנו מבלים יחד עם הילדים, בני המשפחה ולפעמים גם האורחים. זהו חדר קריטי הקובע את איכות החיים שלנו וההשפעה שלו היא יומיומית. אי אפשר להתעלם מהנוכחות של המטבח, גם בבתים גדולים ובעיקר בדירות קטנות. מעבר לכך, רכישה של מטבח מתבצעת אחת למספר שנים ובתדירות נמוכה בלבד. בניגוד לרהיטים אחרים אותם ניתן להחליף לצרכי רענון או עקב בלאי, המטבח משרת אותנו לתקופה ארוכה.

הדבר החשוב ביותר אותו צריך לעשות לפני רכישה של מטבח הוא הגדרה של צרכים ומטרות. במידה ואתם חובבי בישול ומשתמשים במטבח לעיתים קרובות, השקיעו בנושא של האבזור. השאירו מקום להוספת מכשירי חשמל במטבח, סכו"ם, כיור גדול וכן הלאה. זכרו כי לכל מי שרוכש מטבח יש העדפות וצרכים אחרים. מי שאינו עושה שימוש נרחב במטבח יכול להסתפק בפתרונות סולידיים ובסיסיים יותר. במילים אחרות, לכל מטבח יש אופי הנקבע לפי הצרכים והמטרות של הלקוח. התפקיד שלכם הוא להגיע אל אולם התצוגה או אל פגישת הייעוץ עם אנשי המקצוע כאשר יש בידיכם רשימה מסודרת של סדר עדיפויות.

                                                         7

סוגי מטבח ובחירת אלמנטים דקורטיביים

עוד משהו שחשוב לדעת לקראת רכישה של מטבח הוא שיש סוגים שונים של מטבחים ואלמנטים דקורטיביים. ניתן לשלב סגנון עיצוב מודרני הנשען על שימוש בקווים נקיים, מתכת, אלומיניום וברזל.

זה מטבח המתאים לבתים חדשים ואף יכול לשנות לחלוטין את מראה החלל של דירות ישנות. אפשרות אחרת היא ללכת על המראה המסורתי, המדגיש שימוש ברהיטי עץ, משטחים גדולים וצבעים חמים. המראה הכפרי של מטבחים חביב בעיקר על משפחות עם ילדים, אך ניתן לשלב אותו גם בתוך דירות אורבניות.

הבחירה של אלמנטים דקורטיביים עבור המטבח לא אמורה לבוא על חשבון הפונקציונאליות. עליכם לדעת מראש אילו ביצועים מאפשר המטבח, כמה מקום יש בו והאם מספר אנשים יכולים להשתמש בו במקביל. אם אתם אוהבים לארח חברים או בני משפחה, זכרו לרכוש מטבח עם אי או מקום בו ניתן להתכנס יחד. רק שילוב בין מטבח מעשי ואסתטי ייתן לכם את התוצאה הרצויה.

אל תתביישו לשאול לגבי התקנה ואחריות

יש נושאים העולים לדיון במהלך הרכישה עצמה של המטבח. בין היתר עליכם לשאול את נציגי החברה המבצעת לגבי הובלה, התקנה ואחריות. בדקו מה כוללת הצעת המחיר שקיבלתם ואל תתביישו לשאול על תוספות מיוחדות. צרכנות נכונה דורשת מעורבות גדולה מצד הלקוח אולם יש לה יתרון משמעותי. השאלות שתעלו לפני הרכישה יכולות לעשות את ההבדל בין השקעה של עשרות אלפי שקלים, לבין הוצאה מדויקת וחסכונית.

התקציב העומד לרשותכם יכול לשמש בתור מצפן בעת רכישה של מטבח חדש. לא משנה איזה סוג של מטבח אתם בוחרים, נסו לעמוד במסגרת התקציב והציבו גבולות. היעזרו בידע של אנשי מקצוע המלווים אתכם במהלך הבחירה ואל תשכחו להשוות בין אפשרויות שונות. רכישה של מטבח היא לא דבר של מה בכך, בעיקר עבור בני זוג צעירים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום עיצוב הבית.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר