שיפוץ מטבח: לחדש את הקיים או לקנות חדש

Bookmark and Share

לקוחות רבים מתלבטים אם לחדש את המטבח הקיים שלהם, או לבנות מטבח חדש מאפס . זוהי שאלה חשובה שכדאי להקדיש לה לא מעט מחשבה, ואנו כאן כדי לעזור.

אחד היתרונות הבולטים בחידוש המטבח הוא החסכון בכסף. ההשקעה במטבח חדש מאפס היא בדרך כלל אחת ההשקעות המשמעותיות בעת השיפוץ. זאת בשל העובדה שהיא תמיד תכלול שילוב של אלמנטים רבים. במטבח חדש יש צורך לדאוג למשטחי עבודה חדשים, חיפויים, תאורה, כיורים וברזים, פרזול וגם לרוב קניה של מוצרי חשמל חדשים. לעומת חידוש מטבח, מחיר מטבח חדש יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, והרבה מן הכסף יכול להיחסך על ידי חידוש.

לעיתים תשתיות המטבח עובדות מצוין והבעיה העיקרית במטבח היא בכלל עיצובית. אלה מקרים בהם יהיה צורך בסך הכל בצביעה או החלפת החזיתות כדי ליצור אווירה שונה לגמרי. כך למשל, הצבעים החום ששלט במטבחים של פעם משתנה כיום לצבעים בהירים וקלילים יותר. ארונות עליונים כבר נמצאים פחות בשימוש ומוחלפים בארונות נמוכים, ועוד.טיעון נוסף בעד חידוש מטבח הוא שהאופנות תמיד משתנות. אתם יכולים לקנות מטבח חדש לחלוטין ולהשקיע בו כסף רב, וכעבור כמה שנים למצוא עצמכם משתעממים מהצבע או משתוקקים שוב לחידוש. המטבח הוא אחד החדרים שאתם שוהים בו הכי הרבה שעות בסך הכל, ולכן קחו בחשבון שהצורך לחדש אותו יכול לצוץ שוב.

לעומת זאת, אחד הטיעונים החשובים בעד בניית מטבח מאפס הוא שמדובר באחד החדרים החשובים בבית, הדורש שילוב של מספר מערכות ומספר אנשי מקצוע כדי להקים אותו - חשוב להקפיד לבחור שיפוצניק מומלץ ואמין שידאג למערכת אינסטלציה חדשה ומערכת חשמל מחודשת שתישמר עבורכם לשנים רבות. כאשר אתם בונים מטבח מאפס כמו שצריך אתם מבטיחים לעצמכם שקט מצורך בתיקונים בעתיד הרחוק.

כאשר חידוש המטבח כבר נוגע באלמנטים רבים: גם החלפת כיור, גם צביעה, גם ריצוף, גם חשמל.. כדאי לעצור ולבדוק האם לא כדאי לבנות מטבח מאפס. כאשר ההשקעה הכספית היא רבה וישנה ירידה לפרטים לא מעטים קנייה של מוצרים חדשים יכולה לחסוך זמן ואנרגיה - ובסופו של דבר להיות כרוכה באותו מחיר כלכלי.

בנוסף, קנייה של מטבח מאפס עונה יותר על הצורך להתחדש - נעים יותר לקנות בגד חדש מאשר לצבוע ולתקן את הבגד הישן, ויש שחשים כך גם לגבי שיפוץ מול קנייה מאפס.

אז איך מחליטים?

קודם כל, כדאי להבין היטב מה בדיוק מה אתם צריכים ומה אתם רוצים לשפץ: האם אתם מעוניינים להחליף נקודות חשמל ואינסטלציה? להחליף שיש? לחפות את הקירות? בהמשך כדאי להכין תכנית מפורטת, שתעזור לכם להבין מה אתם רוצים ובמה זה כרוך. ברגע שהתמונה תתבהר לכם ותבינו את הצרכים שלהם, תוכלו להבין יותר במה כדאי לבחור.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר