שומרים על מסורת? כך תעצבו מטבח כשר

Bookmark and Share

מטבח לשומרי כשרות ומסורת אינו מתאפיין רק בארונות ובכיורים נפרדים. יש לבני המגזר הדתי עוד צרכים הזוכים למגוון פתרונות מותאמים במטבחים המודרניים ואפשר ליישם אותם בכל סגנון ובכל תקציב, אם רק משקיעים בכך מחשבה.

הפרדה בין בשר לחלב היא הבסיס של מטבח לשומרי כשרות, ואין מדובר רק בכיורים נפרדים. כיורים הם החלק הקל ליישום במטבח שכזה והם באים בשלל תצורות ועיצובים לכל גודל של מטבח. אולם לעתים רבות אין מקום כלל להפרדה מלאה גם בארונות לצורך אחסון של כלים ומצרכים ולכן יש למצוא לכך פתרון מותאם, שישרת את הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר.

sink-208143 1920

בראש ובראשונה, הפרדה גם באחסון

מומלץ לנצל את כל החללים במטבח עצמו לבניית שטחי אחסון ואם אפשר גם לבנות מזווה נפרד, הרי שזה מושלם. אם לא, הארונות עצמם חייבים להיות כמה שפחות בזבזניים מבחינת החלל שלהם. זה אומר שאת המגירות והמדפים יש לחלק בצורה חכמה. כמו כן כדאי לתלות בחלל הארון מתלים המיועדים לאחסון מצרכי מזון יבשים או כלים. מחוץ לארונות אפשר לנצל שטח קירות ותקרות למתיחת מסילות שעליהן נתלה כל מה שנחוץ לשימוש יום-יומי כמו סירים ומחבתות ובכך להפוך את חלל המטבח לזמין ויעיל בצורה מקסימלית, גם כאשר צריך הפרדה מלאה.

משטחי עבודה מחומרים היגייניים

שמירה על היגיינה היא אחד מאבני התווך החשובים בכל מטבח כשר או לא כשר, אולם כשנחוצה הפרדה בין בשר לחלב, יש לשים דגש על חומרי גלם שיקלו על מלאכת הניקיון. החומרים המודרניים שעמידים בפני שריטות וספיגת חומרים שונים חיוניים לשומרי המסורת אפילו יותר. אפשר לעבוד עליהם ולהכין עליהם את כל סוגי המאכלים מבלי חשש לטרף, וגם אפשר לנקות אותם בצורה אופטימלית. כאשר מדובר בחומרי גלם אלו, אין ספק שגם ההכשרה של המטבח לפסח תהיה גם קלה וטובה יותר.

משטחים שמשאירים מקום להתרחב במועדי ישראל

חגים ושבתות הם המועדים שבהם ארוחה יום-יומית מתרחבת לאירוח רב משתתפים ולכן המקום הרגיל במטבח אינו מספיק, במיוחד במטבח הדתי בו הנפשות הפועלות והפעילות רבות באופן משמעותי, לפחות ברוב המקרים. כמובן שיש מתקנים מיוחדים לזמנים כאלה, כמו פלטות של שבת ומיחמים, מתקני חימום למזון תינוקות שהמגזר הדתי מתברך בהם, שולחנות נפתחים ועוד המון פתרונות אחרים שיהפכו את המטבח למקום האידיאי לאירוח.

תכנון מוקדם – הדרך למטבח אופטימלי

כדי שהמטבח יהיה אופטימלי חשוב לשים דגש על כל מאפייני המטבח הכשר מראש, ולהיערך בהתאם גם מבחינה עיצובית - לא להעמיס ארונות או מכשירי חשמל אותם צריך לקפל ולאחסן בכל כמה ימים. כמו כן, זה המקום לציין שמשטחים אלה חייבים להיות עמידים לחום ובטיחותיים במיוחד בבית בו מרובים הילדים וגם על כך יש לשים דגש בעת עיצוב מטבח כשר. אם אתם מעוניינים בתכנון מקדים, אתם מוזמנים להיעזר באדריכלים ועיצוב פנים.

מקום לכל המשפחה המתרחבת

בית למשפחה שומרת מסורת אינו נשאר סטטי כמעט אף פעם. הוא מתרחב ככל שהמשפחה גדלה. אם מוסיפים לכך גם את המנהג המבורך לארח את המשפחה המורחבת ואורחים מבחוץ, הרי שבין אם המטבח נועד רק לבישול ובין אם גם לאירוח, חייבים לקחת זאת בחשבון. כך כשבונים מטבח לשומרי מסורת חייבים לזכור שהוא אינו מטבח רגיל, במובן הזה שהוא חייב לספק די פתרונות ללוח החגים והמועדים היהודי בהתאם לסגנון, לצרכים ולתקציב המשפחתי.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר