מדריך השלם להכנת המטבח לפסח

Bookmark and Share

פסח הוא חג המחייב היערכות מוקדמת ולא מעט עבודה קשה. הדגש העיקרי בניקיונות לקראת פסח הוא כמובן על המטבח. על פי המסורת היהודית יש להוציא מהבית כל פיסת חמץ ולהכשיר אותו לקראת ערב ליל הסדר. אך בעוד את שאר החדרים ניתן לסיים בתוך ימים ספורים בלבד, המטבח דורש לפחות שבוע של ניקיונות. איך מקצרים את התהליך הזה ומה הסוד של הכנת המטבח לפסח? הנה כמה עצות שמהן כדאי להתחיל.

נצלו את ההזדמנות כדי לעשות סדר

הכנת המטבח לפסח היא הזדמנות יוצאת דופן לעשות סדר ולהשליך לפח את כל הכלים השבורים, העטיפות הריקות והמוצרים שפג תוקפם. לא משנה אם מדובר על דירת רווקים או על וילה של משפחה עם ילדים, הסדר הוא חיוני לצורך ניקוי יעיל ומהיר של המטבח. בקשו עזרה מהילדים ואספו את כל הדברים הישנים אל תוך שקיות. תוכלו לתרום פריטי מזון תקינים או כלים שלמים שאתם כבר לא משתמשים בהם וכך אפילו לעשות מצווה.

עוד משהו שכדאי לעשות במהלך הכנת המטבח לפסח הוא צביעה ושיפוץ חזותי. הכנת המטבח מחייבת אותנו להזיז רהיטים, ארונות ומכשירי חשמל, מה שמייצר פלטפורמה אידיאלית עבור צביעה מחדש. רכשו צבע מרענן לקראת החג, בררו לגבי מבצעים על רהיטים חדשים ושדרגו את המטבח ואת איכות החיים. כך תוכלו להגביר את המוטיבציה לקראת הכנת המטבח לפסח וליהנות מתוצאות שיישארו אתכם גם הרבה אחרי ליל הסדר.

                                                         4

השתמשו בחומרי ניקוי מתאימים

הטעות הנפוצה ביותר של הכנת המטבח לפסח היא שימוש בחומרי ניקוי זולים. הימנעו מהטעות הזו מראש והשקיעו בחומרים איכותיים. במידה וניתן, בררו לגבי אפשרות להזמין שירותי ניקיון מקצועיים. העלות של שירותים אלו נמוכה ומשתלמת, בעיקר כאשר לוקחים בחשבון את הזמן שנחסך. מצד שני, זכרו כי הביקוש עבור שירותי ניקיון עולה בצורה משמעותית לקראת פסח. מי שלא רגיל להשתמש בשירותים אלו עלול למצוא את עצמו עומד מול שוקת שבורה. מעבר לכך, כאשר הביקוש גדל וההיצע נשאר קבוע אנו חווים גם עליית מחירים.

חומרי הניקוי הנבחרים עבור המטבח צריכים לעלות בקנה אחד עם סוג הריצוף, השיש ושאר הרהיטים. יש חומרי ניקיון קונבנציונאליים המבוססים על חומרים כימיים ומסכנים, לעומת חומרים אקולוגיים, ירוקים ומתקדמים. בחרו את החומרים המתאימים לילדים או לחיות מחמד ותיהנו מתוצאות משביעות רצון. קראו היטב את הוראות הניקוי המופיעות על גבי האריזה ונקו את המטבח למשך כמה שעות לפחות. חומרי הניקוי של המטבח יכולים לעבור אתכם גם אל חדרים אחרים בבית, כגון השירותים, האמבטיה, הכניסה או כמובן חדרי השינה.

התחילו את הניקיונות בזמן

הכנת המטבח לפסח מתחילה כאמור כמה שבועות לפני יום החג עצמו. מבחינתכם דרושה השקעה מאסיבית ולעיתים אפילו יום חופש מהעבודה או הלימודים. אל תדחו את הניקיונות לרגע האחרון והשאירו לעצמכם מספיק מרווח גמישות ותמרון. התחילו את הניקיונות מתוך תחושת מסירות ומחויבות, זכרו כי מדובר על פעולה חיונית שיכולה להבטיח איכות חיים גבוהה לאורך זמן וקחו את הכל בחיוך. אל תתייאשו מהר מהניקיונות וקחו בחשבון שאתם לא חייבים לסיים הכל בשעה.

לקבלת הצעת מחיר

03-904-2120
טלפון יד מטבחיםצור קשר